wakacje | urlop | wypoczynek
Indie – duchowa wyprawa
Indie – duchowa wyprawa

Indie – duchowa wyprawa

Indie są przepięknym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Ze względu na ich fascynujący charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są powszechnym kierunkiem egzotycznych podróży. Ludzie odwiedzający to niezwykłe miejsce rozkoszują się egzotyczną przyrodą, smaczną aromatyczną kuchnią, oraz ciekawymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są miejscem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby szukające odpoczynku od życia codziennego i gnębiącymi ich problemami. Można uznać, że Indie są rajem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Tubylcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Piękne starodawne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają niepowtarzalny charakter, a zarazem otoczone są aurą tajemnicy. Dlatego nie należy ich pomijać organizując wyjazd duchowy do Indii. Często wyjazdy organizowane przez biura podróży koncentrują głównie na dużych miastach i najważniejszych zabytkach, jednakże Indie oferują znacznie więcej! Zabytki które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną roślinnością, to połączenie, które zachwyci każdego. Na pewno planując wyjazd duchowy do Indii, nie warto pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona aby upamiętnić oświecenie Buddy. Jest to cel podróży wielu pielgrzymów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto tam pomedytować. Świątynie wzniesione  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi uzdrawiającą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto udać się szczególnie na dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Wysoki poziom zasolenia wody umożliwi pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można skorzystać z masaży ajurewdyjskich, które zrobione są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na dłużej. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju należy odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które co roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Udając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować w czasie tej wyjątkowej podróży. Tego typu sesje pozwolą zrozumieć powody zaburzeń zdrowia, czy zagrożeń jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz pozwala utrzymać wewnętrzną tak ciężką do utrzymania w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie niezwykłe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Bez wątpienia daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, lepszy sen, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest usunięcie negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Czy warto odbyć duchową podróż do Indii?

Bez wątpienia tego typu wyprawa bardzo różni się od tych oferowanych przez zwykłe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest dobrym pomysłem dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej podróży powinna być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc zwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce wspaniałych widoków oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.