wakacje | urlop | wypoczynek
Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?
Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?

Urlop na łące – jakie są uroki biwaków?

Lato to sezon aktywności w plenerze. Słoneczna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy przyjaciółmi bardziej cieszą w słońcu. Jest to również okres urlopowy. Całkiem sporo osób decyduje się o tej porze roku pola campingowe. Daje to możliwość obcowania z naturą i zażycia spokojnego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Ucieczka do natury

Z pełnym przekonaniem biwak, szczególnie w gronie bliskich jest wspaniałą przygodą. W świecie gdzie większość spraw możemy załatwić kilkoma kliknięciami w aplikacji, jest to swoisty powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy zorganizowania sobie posiłku w co by nie mówić surowych warunkach może być odskocznią od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie śpiewu ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko słusznie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które świetnie nadaje się na tego rodzaju wyjazd jest mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam położone nad zbiornkiem wodnym, otoczone lasem. Podręcznikowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Czy biwakowanie jest drogie?

Kolejną z zalet biwaków jest ich cena. Przeważnie jest ona o wiele niższa niż spanie w resortach. Pola biwakowe często umiejscowione są na obrzeżach miast – to także rzutuje na koszty. Wybierając tego typu ośrodki płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować kampera.

W związku z tym taka wycieczka może być nie tylko gwarantem pozytywnych emocji, ale również może być zorganizowana niskim kosztem.

Odskocznia od miasta

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które kojarzymy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z elektryczności czy dostępu do ciepłej wody. Ale w dalszym ciągu jest to zupełnie inny klimat do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od naszych preferencji. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i dużych kurortów turystycznych. Gdy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest wspomniana wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki czy możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe oferują często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie podstawowe udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy przynajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.