wakacje | urlop | wypoczynek
Uroki świętokrzyskiego – co zobaczyć, gdzie nocować?
Uroki świętokrzyskiego – co zobaczyć, gdzie nocować?

Uroki świętokrzyskiego – co zobaczyć, gdzie nocować?

Na początku roku bardzo często planujemy urlopy, a w związku z tym, często sprawdzamy gdzie warto pojechać. Najpopularniejsze kierunki w naszym kraju to oczywiście morze oraz góry, czasem wybierane są także Mazury. Czasem jednak warto wyjść poza schemat i pojechać w mniej oblegane miejsca. Jednym z rzadziej odwiedzanych województw w wakacje jest świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Dosyć oczywistą rzeczą jest, że jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji w świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. Dla turystów jest otwarta od 1972 roku, a na miejscu czeka na nas aż 150 m ścieżek. Inną opcją dla osób aktywnych jest Świętokrzyski Park Narodowy. Oczywiście nie są to wysokie góry i nie zmęczą nas tak jak inne pasma, to fani pagórków zdecydowanie będą zadowoleni.

W województwie świętokrzyskim leży również Pacanów. Wszyscy fani Koziołka Matołka powinni odwiedzić Europejskie Centrum Bajki, które nosi imię właśnie bohatera tej bajki. Będąc w temacie ciekawych miejsc to w Krajnie znajduje się Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który także jest świetną atrakcją do zobaczenia, nie tylko dla najmłodszych.

Gdzie spać w świętokrzyskim?

Zdecydowanie najpopularniejszym miejscem na nocleg są Kielce. Największe miasto w województwie może zaoferować wiele noclegów, które będą idealne na wypoczynek. Innym dobrym rozwiązaniem jest wybranie Chęcin. Ze względu na bliskość Jaskini Raj i zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeżeli chcecie o wiele lepiej wypocząć to warto zamiast noclegu w mieście, wybrać agroturystykę. W świętokrzyskim znajdziecie wiele takich miejscówek. Brak miejskiego zgiełku i świeże powietrze potrafią naprawdę dobrze wpłynąć na nasz sen i samopoczucie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym wyborem dla wszystkich fanów wędkowania. Znajdziecie tam sporo ogólnodostępnych miejsc znanych z dużej ilości ryb. Jeżeli jednak nie jesteście zaawansowanymi wędkarzami to powinniście rozważyć opcję noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się niedaleko rzek i jezior, lub ma własne łowiska. Wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się ktoś, kto z chęcią wybierze się z Wami na ryby. Warto także wiedzieć, że województwo świętokrzyskie ma swój własny kurort wakacyjny. Sielpia jest położona nad dużym jeziorem, które posiada kilka fajnych i wartych uwagi plaż. Jeżeli więc zależy Wam na dostępie do wody, ale wolicie mieć więcej spokoju, to odwiedźcie to miejsce.