wakacje | urlop | wypoczynek
Wyprawa szkolna autokarem po Wielkopolsce- co należy obejrzeć?
Wyprawa szkolna autokarem po Wielkopolsce- co należy obejrzeć?

Wyprawa szkolna autokarem po Wielkopolsce- co należy obejrzeć?

Poznańskie Stare Miasto – zamysł na ciekawą wycieczkę szkolną!/h2>

Poznań to stolica wielkopolski, a ponadto jest to piąte pod względem zaludnienia miasto w Polsce. Nie obawiaj się – nie zabraknie tam wielu {atrakcji turystycznych|ciekawych atrakcji|ciekawych atrakcji turystycznych. Od czego więc warto zacząć?
Stolica województwa Wielkopolskiego to bez wątpienia piękny rynek. Ten kwadratowy plac wytyczony został w XIII wieku. Następnie kilka kroków od rynku znajduje się rezydencja królewska. Ponadto wśród wielu poznańskich zamków każda wycieczka szkolna powinna zahaczyć o barokową kolegiatę.  

Poznańskie Jezioro Lednickie – pomysł na ciekawą wycieczkę szkolną!

Na wyspie o nazwie Ostrów Lednicki zachowały się resztki grodu a także najstarsze, zachowane resztki pozostałości kamiennych budowli w ojczyźnie z wczesnego średniowiecza. Ponadto nad brzegiem jeziora możemy zobaczyć także inną atrakcję, – Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach. Zgromadzono tu domy mieszkalne, budynki gospodarcze, wiatraki, drewniany kościół, kaplicę a także rekonstrukcję szlacheckiego dworku. Wycieczkowe zwiedzanie muzeum może zająć około 2-3 godziny, podczas których wycieczka szkolna przeniesie się w czasie. 

Wielkopolskie Gniezno – co warto tam zobaczyć?

Nie możemy ominąć Gniezna mówiąc o lokalizacjach na szkolną wycieczkę autokarem. Stanowi ono kolebkę polskiej państwowości oraz miejsce gdzie początki miał kościół katolicki w Polsce. Gnieźnieńską katedrę kojarzą z pewnością wszyscy, jest to z pewnością jednym z symboli Wielkopolskim. Musimy również wspomnieć iż jest tu unikalny zabytek, jakim są drzwi gnieźnieńskie. 

Powiat Koniński – co warto tam zobaczyć?

Dla dzieci w wieku szkolnym z pewnością Konińskie Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, to bardzo ciekawe miejsce. Znajdują się tutaj makiety filmowe, o przyrodzie i historycznej. Niektóre z nich są interaktywne- uruchamiana poprzez wciśnięcie przycisku.

 Możemy tutaj zobaczyć na przykład wesołe miasteczko, makietę wybuchu bomby atomowej w Hiroshimie, scenę z filmu „Gwiezdne Wojny”bądź Arkę Noego.

Wielkopolski Rogalin – tam trzeba przyjechać

Wielkopolskie mniejsze miejscowości także mają wiele do zaoferowania. W wielkopolskim Kórniku wycieczka może zobaczyć uroczy rynek, jezioro a także w rzeczy samej zameczek z przepięknym arboretum. Wycieczka pouczy się trochę historii z uwagi na to, że początki tego zamku sięgają V wieku. Obronna budowla jest otoczona fosą, dostęp do niej jedynie był możliwy przez most zwodzony oraz spuszczaną okutą kratę.